סיור למבוגרים - טו' בשבט - שמורת טבע נאות קדומים

סיור טו' בשבט

סיור מבוגרים טו' בשבט - פארק נאות קדומים

"אילן אילן במה אברכך?"

בימים אלו של חודש שבט מצוי הטבע במופע ראווה ססגוני ואתם מוזמנים לחגיגה של יופי בסיור מודרך ונעים בין עצי שקד פורחים ומרבדי צבע.
רבי שמעון אומר המהלך בדרך ושונה ומפסיק ממשנתו ואומר מה נאה אילן זה ומה נאה ניר זה מעלה עליו הכתוב כאילו מתחייב בנפשו (משנה, אבות פ"ג מ"ז)

ט"ו בשבט

בימים אלו של חודש שבט מצוי פארק נאות קדומים במופע ראווה ססגוני

אתם מוזמנים לחגיגה של יופי בסיור ט"ו בשבט מודרך ונעים בין עצי שקד פורחים ומרבדי צבע.

 

יציאה אל הטבע בט"ו בשבט

לטבע יש השפעה רבה על בני האדם, יציאה לטבע מעוררת את החושים, מרגיעה את הנפש ומרוממת את מצב הרוח. אבותינו הקדמונים הכירו מקרוב את הצמחים הרבים ואף העלו את העצים הרמים והעבותים כמעט לדרגת אל. מתוך כך לא ייפלא שזכינו בחג האילנות.

 

מה בסיור ט"ו בשבט?

בסיור נשמע מה היה במקור יום ט"ו בשבט, נגלה מאיפה החל מנהג אכילת פירות יבשים והאם זה הזמן המתאים לנטיעת עצים.

  • מהו ט"ו בשבט באמת? – נראה את העצים העומדים בשלכת ונבין מדוע נקבע "ראש השנה לאילנות" דווקא בט"ו-בשבט. נעקוב אחר גלגולו של החג במשך הדורות, איך בתחילה היה זה מועד לתשלום המס על היבול עד שהתגלגל והתגלגל… והפך לחג של נטיעות ושמירה על הטבע.
  • בין אדום ולבן בטבע – מהו הקשר בין גלי הפריחה בטבע הישראלי, למקובלים שחיו בצפת ולשתיית יין אדום ולבן בסדר טו בשבט? נעקוב אחר גווני הפריחה השונים ונכיר קצת משמות הפרחים.
  • "תבל- שהיא מתובלת בכל.." – בטבע הישראלי שפע צמחי תבלין, נלקט צמחים עונתיים ונשמע סיפורים מרתקים על סמליותם וערכם של התבלינים השונים. נקטוף וניצור תערובת צמחי תבלין אישית, לתיבול או לחליטה.
  • סדר ט"ו-בשבט (לבחירה) – נערוך סדר ט"ו-בשבט חגיגי בחיק הטבע: נמזוג 4 כוסות של יין לבן ואדום, נאכל פירות יבשים, נשיר שירי חג ונשמע סיפורים ומשלים על פירות ארץ ישראל. (היין והפירות היבשים – בתוספת תשלום).

 

הערות כלליות לסיור ט"ו בשבט:

משך הסיור כ- שעתיים וחצי.

ניתן לקיימו בחודש שבט.

הסיורים מגיל 18.

הסיור מתקיים בשטח, יש להצטייד בביגוד נח ונעלי הליכה

 

 

לחצו להשארת פרטים >>