השתלמויות מורי דרך ~ פארק נאות קדומים

השתלמויות מורי דרך

השתלמויות מורי דרך בפארק נאות קדומים

השתלמו בשמורת טבע מרהיבה עם מדריכים מקצועיים

כל ההשתלמויות מועברות על ידי מורי דרך מקצועיים ו/או מומחים לנושא ומדריכים בכירים
ומוכרות מטעם משרד התיירות לחידוש תעודת מורי דרך 🌿

פארק נאות קדומים ממוקם במרכז הארץ ומשתרע על פני שטח של 2500 דונם. הפארק, מאגד בתוכו מגוון רחב של צמחים במטרה להמחיש את החיבור בין המקורות העבריים לבין הטבע הארץ ישראלי. את תוכן ההשתלמויות בנאות קדומים ניתן ליישם בהדרכות מכל מקום בארץ.

ההשתלמויות מועברות על ידי מורי דרך מקצועיים ו/או מומחים לנושא ומדריכים בכירים. השתלמויות יולי עד דצמבר 2020 מוכרות מטעם משרד התיירות לחידוש תעודת מורי דרך. ההשתלמויות מיועדות למורי דרך בלבד. יש להיות נוכחים במהלך כל ההשתלמות ולחתום על טופס נוכחות בתחילת ההשתלמות, באמצע ובסופה.

שימו לב – יש לשלם דרך טופס התשלום. מיד לאחר התשלום יישלח אליכם בדוא"ל (לרב מגיע לתיקיית "קידום מכירות" או ספאם) עם לינק לטופס הרשמה אותו יש למלא.

 

לטופס התשלום לחצו כאן

 

 


השתלמות מספר 555 – הדרכה זה כל הסיפור

יום ג' ה- 11.5.2021, כ"ט אייר תשפ"א. בהדרכת זיו בר-אל

סדנא וסיור ללימוד טכניקות בהנגשת טקסטים מהמקורות וסיפורם של אתרים ארכיאולוגים תוך שימוש בכלים מעולם התיאטרון, הספרות, המוסיקה וההנחייה. בהדרכת זיו בר-אל

בכל הדרכה התייר הממוצע מצפה לעבור חוויה עוטפת המשלבת מידע ותוכן עם הזדהות ורגש. ההדרכה הפרונטלית כבר איננה מספקת ועל המדריך לשלוף "קלפים" נוספים. לא כולם נולדו עם יכולת משחק או אלתור אבל בעזרת כלים פשוטים, כל אחד יכול!

ההשתלמות נפתחת בהרצאה ולאחר מכן מפגש עם מגוון מתודות בהדרכה כגון: בנית דמות, תיאטרון סיפור, שימוש בשירים, המחזת קטעים מהמקורות. לבסוף תתקיים סדנא והתנסות מעשית בעיבוד טקסט. ההשתלמות מועברת ע"י מורה דרך מקצועי, שחקן בוגר בית ספר בית צבי למשחק.

 • הגעה עצמית לפארק נאות קדומים. מפגש במרכז המבקרים בשעה 8:30. סיום בשעה 15:30.
 • עלות למשתתף: 90 ₪. ההשתלמות מיועדת למורי דרך בלבד.
 • יש להצטייד בכובע, בגדים נוחים ובאוכל ומים למשך כל היום.
 • להרשמה ופרטים נוספים: מור רוט סוקניק 054-4614161, mor@n-k.org.il

לטופס התשלום לחצו כאן


השתלמות מספר 559 – לחם, יין, שמן – יום עיון

יום ו' ה- 21.5.2021,  י' סיון תשפ"א. מרצות: ד"ר שרהל'ה אורן וד"ר טובה דיקשטיין.

הלחם היין והשמן, מלווים את עם ישראל עוד בראשית דרכו עם כניסתו אל הארץ: "…וְאָסַפְתָּ֣ דְגָנֶ֔ךָ וְתִֽירֹשְׁךָ֖ וְיִצְהָרֶֽךָ"  (דברים יא יד).

הדגן, התירוש והיצהר היו שלושת המוצרים החשובים ביותר בסל המזונות הארץ ישראלי, הם מופיעים בתפילין, במזוזה, בבית המקדש ובשולחן השבת וגורל יבולם חרץ את גורלו של האדם. הצלחתם של השלושה תלויה בגשם ולכן הייתה לגידולם השפעה רבה גם על אמונתם של תושבי הארץ. להדריך בארץ ישראל, משמע, להכיר את התנאים הגיאוגרפיים והאקלימים המכתיבים את הגידולים המסורתיים ומכאן להכיר את אופיים האמוני והתרבותי של יושבי הארץ בימים ההם ואף בימינו אנו.

כל אחד מן היבולים הוא עולם מלא ומרתק של סיפורים, דימויים, משלים ומאכלים. נקדיש יום של עשייה והכרות עם כל אחד מן השלושה ונתוודע לעולם של תרבות אנושית מקומית ואף זרה.

 • הגעה עצמית לפארק נאות קדומים. מפגש באולם זית (בכניסה לפארק) בשעה 8:30. סיום בשעה 12:30.
 • עלות למשתתף: 100 ₪. ההשתלמות מיועדת למורי דרך בלבד.
 • יש להצטייד בכובע, בגדים נוחים ובאוכל ומים למשך כל היום.
 • להרשמה ופרטים נוספים: מור רוט סוקניק 054-4614161, mor@n-k.org.il

לטופס התשלום לחצו כאן


השתלמות מספר 558 – מסע שורשים קולינרי

יום ג' ה- 1.6.2021, כ"אע סיון תשפ"א. בהדרכת ד"ר טובה דיקשטיין

מסע שורשים לגלוי הטעמים, הניחוחות והסיפורים המרתקים של האוכל הישראלי.

אוכל הוא לא רק מזון, הוא ביטוי מוחשי של טבע הארץ ותרבותה. התיירות הקולינרית נמצאת במגמת עליה מזה כמה שנים אך כיום האוכל הישראלי מציע שעטנז של מאכלים ים תיכוניים עם חומרי גלם וטכניקות מודרניות. בסיור ובסדנא, נחשפים לסיפורו ההיסטורי של האוכל הישראלי האמיתי. אלפיים שנה היה עם ישראל בגלות והאוכל הישראלי המקורי אבד, אבל הוא עדיין חי בין דפי המקורות העתיקים, בממצאים הארכיאולוגיים והבוטנים, במאכלי עמים ועדות בארץ ישראל וסביבתה. הסיור כולל הכרות עם חומרי הגלם המקומיים בתקופת התנ"ך וימי בית שני, ליקוט ובישול ארוחה על-פי מתכונים משוחזרים מתוך טקסטים עתיקים. את הסיור תוביל ד"ר טובה דיקשטיין חוקרת שולחן האוכל הישראלי הקדום.

 • הגעה עצמית לפארק נאות קדומים. מפגש באולם זית (בכניסה לפארק) בשעה 9:00. סיום בשעה 16:00.
 • עלות למשתתף: 130 ₪. ההשתלמות מיועדת למורי דרך בלבד.
 • יש להצטייד בכובע, בגדים נוחים כלי אוכל רב פעמיים ובאוכל ומים למשך כל היום.
 • להרשמה ופרטים נוספים: מור רוט סוקניק 054-4614161, mor@n-k.org.il

לטופס התשלום לחצו כאן

 

לחצו להשארת פרטים >>