סיורים וסדנאות למכינות קדם צבאיות ושנת שירות - פארק נאות קדומים

סיורים וסדנאות למכינות קדם צבאיות ושנת שירות

סיורים וסדנאות למכינות קדם צבאיות ושנת שירות

חוויה וידע במרחבים של טבע

מנהלים חינוכיים וראשי מכינות קדם צבאיות, פארק נאות קדומים פותח את שעריו לתלמידי המכינות הקדם צבאיות ומציע סיורים וסדנאות למכינות קדם צבאיות ושנת שירות.

פארק נאות קדומים – נעים להכיר:

בפארק נאות קדומים המשתרע על פני 2500 דונם באזור יער בן שמן שבמרכז הארץ, נשתלו צמחי ארץ ישראל העתיקה, נחפרו ושוחזרו מתקנים חקלאיים קדומים, רק עשרים דקות נסיעה ממגדלי העיר והתנועה הסואנת והנכם נכנסים אל ארץ התנ"ך. את נופי נאות קדומים ניתן לקרוא כמו טקסט; כל פיסת נוף, צמח או מתקן חקלאי מספרים מהווי עם ישראל בארצו ומשדרים את רוח העם שנבע מאופי החיים בה. ביקור בנאות קדומים מהווה חוויה מהנה ומלמדת המחזקת את תחושת השייכות והזיקה לטבע הארץ ישראלי, ליהדות ולתרבות העברית. תופעות הטבע והנופים המגוונים צובעים את סיפורי המקורות ונותנים רובד נוסף למסורת היהודית לחגי ישראל למנהגים השונים ולערכים היהודים.

סיורים וסדנאות למכינות קדם צבאיות ושנת שירות:

בפארק נאות קדומים אפשרויות רבות לאירוח ובניית ימי פעילות מגוונים לתלמידי המכינות קדם צבאיות. ניתן לשלב כמה תחומים וליהנות מחוויה חינוכית וערכית הנפרשת על גבי מספר ימים:

סיורים מודרכים – הדרכות עומק המועברות על ידי מדריכים מקצועיים, עד 5 שעות הדרכה. סיורים לדוגמה:

  • בשביל הזהות – חיבור המשתתפים לתולדות עמנו ולזהותם היהודית/ישראלית, תוך הדגשת החלק הראשון של מגילת העצמאות, החיבור לספר הספרים ולטבע הארץ כפי שמשתקף במקורותינו. סיפור יציאת מצרים והכניסה לארץ ישמש בסיס ללמידת מעברים ושינויים המתרחשים בחיים, ויאפשר למידה על העבר והתחדשות לקראת העתיד.
  • סדנאות מנהיגות בטבע לאור המקורות – מי הוא מנהיג? הפעם הראשונה בה פוגשים במילה מנהיג, מוזכרת דווקא בהקשר של רעיית הצאן. אבותינו השאירו לנו בין דפי התנ"ך עצות רבות להעצמה אישית, מנהיגות ואחריות. בסדנאות מונחות, יתנסו המשתתפים במגוון סדנאות מעולם התנ"ך כגון רעיית צאן, קליעה למטרה, בנית קשת אבנים ועוד. כל סדנא מלווה בעיבוד מקצועי.

מתחמי לינה / מחנות – ברחבי הפארק קיימים שני מתחמי לינת שטח. כל מחנה כולל מרחב מוגדר ומואר עם נקודות חיבור לחשמל, מקלחות, שירותים, מגורים ממוזגים ומאובזרים לצוות /סגל הוראה, מתחם לבישולי שדה, מקרר, ברזיות, מכולת ציוד.

בימות פתוחות – בימות פתוחות רחבות ידיים בצורת תיאטרון לכנסים ואירועים: בימת החורש עד 500 איש, בימת יותם עד 1200 איש.

חדרים ואולמות – חדרים ממוזגים ומאובזרים לכנסים, הרצאות ועוד.

סוכות לימוד בטבע – בשטח הפארק פזורות למעלה מ-30 סוכות מוצלות עם ספסלי ישיבה. ניתן לקיים לימוד/כינוס בטבע ולנצל את נופי הפארק להשראה.

מרכז לניווט – משחק שטח שבמהלכו עוברים המנווטים בין תחנות ניווט עם כתבי חידה ומשימות הקשורות לתחום התוכן של הפארק ושל הלקוח.

הסעדה – אפשרות להזמנת ארוחות במקום. תפריט עשיר ומותאם לאווירת המקום.

בואו גם אתם לגלות את הקשר בין שורשי המורשת לשורשי הטבע בפארק נאות קדומים

לחצו להשארת פרטים >>