אירועים קרובים

ינואר

 • חגיגות ט"ו בשבט - "סודות הטבע", סיור פריחה אביבי למשפחות

  הטבע הוא מקום מסקרן, במיוחד עבור ילדים. כל ביקור בחיק הטבע מעלה שאלות רבות על נפלאות הצמחים השונים, ועל ה"סודות" אותם הם מסתירים. בסיור למשפחות חובבות טבע נשמע את התשובות לשאלות הכי מעניינות!

 • חגיגות ט"ו בשבט "עץ ועצה" - סיורים מודרכים לקהל בוגר

  סיור בין עצי החורש והיער, על אגדות ואמונות, טקסים, תכונות ושימושי עצים.

פברואר

 • חגיגות ט"ו בשבט - גלגולו של החג, סיור משפחות

  כמה גלגולים עובר מועד עד שהוא הופך לחג? בסיור מרתק נחזור אחורה בזמן ונשמע על גלגוליו השונים של החג בטיול שכולו אהבה לטבע, עשייה וחוויה אמתית.

  נשמע תחילה איך הפך ט"ו בשבט מיום בשנה בו החקלאים נתנו מיסים מפירות האילן למועד געגועים לארץ ישראל ואכילת פירות יבשים. בנוסף נבדוק האם זהו באמת הזמן המתאים לנטיעת עצים?

  עוד בסיור נבקר במתקנים חקלאיים משוחזרים, נדלה מים מבור מים עתיק, נלמד להכיר את שמותיהם ושימושיהם של העצים החשובים שסביבנו ולסיום נכין גם כדורי זרעים! הצטרפו אלינו לסיור שכולו אהבה וחגיגה לטבע!

 • חגיגות ט"ו בשבט "מה יפה אילן זה"

  מפגש מרתק עם צמחים בביתם! בואו נפגוש את הצמחים בבית גידולם, ונכיר את דרך ההתאמה של כל צמח לביתו. נתוודע אל פלאי הטבע הסמויים מן העין, המאפשרים לצמח דרך בטוחה לחיים משגשגים: נדבר על לבלוב ועל שלכת, על פרח ופרי, על שיטות מתוחכמות של הגנה והישרדות.

 • השתלמות תו תקו

  טעימות מהטבע עם ד"ר טובה דיקשטיין - בסיור עונתי ברחבי נאות-קדומים, נאסוף את המרכיבים שעלו על השולחן בארוחה תנכית אמיתית. נכיר את צמחי הבר העונתיים ואת ערכיהם התזונתיים והרפואיים, כפי שהם משתקפים בספרי רפואה קדומים, ונתלבט האם קיים אוכל ישראלי מקורי?

 • השתלמות מורי דרך

  מסע שורשים קולינארי עם ד"ר טובה דיקשטיין - מסע שורשים לגלוי הטעמים, הניחוחות והסיפורים המרתקים של האוכל הישראלי.

מרץ

 • השתלמות מורי דרך

  נשות התנ"ך דורשות צדק חברתי עם ד"ר אביבית שוויקי - הרבה לפני התנועה הפמיניסטית ומעמד האישה היו נשים גדולות מהחיים: נועזות, רגישות, קשובות ואחראיות, דמויות מרתקות שסיפורן מאז מאיר אל תוך עצמנו.

אפריל

 • השתלמות מורי דרך

  The Wisdom of Plants in the Old and New Testament עם ד"ר שרהל'ה אורן - להכיר זווית אחרת של צמחי ארץ ישראל ונופיה בשבילי נאות קדומים: היסטוריה של עם, סמל ומשל לחי העם והאדם, תובנות ומסרים מן הברית החדשה ומספר הספרים והכל עולה מן הצמחים. אבותינו שהיו ברובם חקלאים וחיו בטבע הכירו את חכמת הצמחים ודרכה לימדו את חכמת החיים והאדם. סיור על סמלים ומשלים בשילוב של ידע בוטני מקצועי יאיר לנו את עולם הצומח ועולמם של אבותינו באור חדש. והיתרון למורה הדרך – הצמחים גדלים בכל מקום.

מאי

 • השתלמות מורי דרך

  הדרכה זה כל הסיפור עם זיו בר-אל - סדנא וסיור ללימוד טכניקות בהנגשת טקסטים מהמקורות וסיפורם של אתרים ארכיאולוגים תוך שימוש בכלים מעולם התיאטרון, הספרות, המוסיקה וההנחייה.

יוני

 • השתלמות מורי דרך

  לחם, יין, שמן – יום עיון עם ד"ר שרהל'ה אורן וד"ר טובה דיקשטיין - הלחם היין והשמן, מלווים את עם ישראל עוד בראשית דרכו עם כניסתו אל הארץ: "…וְאָסַפְתָּ֣ דְגָנֶ֔ךָ וְתִֽירֹשְׁךָ֖ וְיִצְהָרֶֽךָ" (דברים יא יד).

לחצו להשארת פרטים >>