אירועים קרובים

אוגוסט

ספטמבר

 • סיור עששיות - חוויה טבע!

  במסגרת פעילויות קיץ בפארק נאות קדומים: קיץ של חוויות לכל המשפחה! בשעת בין ערביים ואל תוך החשכה, ללא פנסים, ומכשירים ניידים, יוצאים לסיור עששיות בשבילי נאות קדומים. מתחברים אל הקולות והריחות שיש בטבע ואל העולם העתיק הרבה לפני המצאת החשמל וחווים כיצד נראה ערב משפחתי בימים קדומים.

אוקטובר

 • השתלמות תו תקן - מבורות נשברים אל מים חיים

  כ"ו תשרי, יום ד', מדריכה: מור רוט-סוקניק

  מיקומה הגאוגרפי של ארץ ישראל יצר מציאות של תלות בגשם והתמודדות עם בצורת, עובדה שהובילה למציאת פתרונות יצירתיים לאגירת המים.

  על מהותם של מים בחיים שהפכו גם סמל ומשל; על מריבות ועסקים, על התורה ועל אהבה. הכרות והתנסות עם מתקני אגירה ושאיבת מים (בור מים, גלגל אנטיליה ועוד). על חקלאות שלחין מול חקלאות בעל.

 • "סודות מהסוכות" - סוכות תשפ"א בנאות קדומים

  פיצוח חידות, צפנים ומסרים בשטח ועוד תגליות מרתקות על חג הסוכות! אירועי סוכות בפארק נאות קדומים יתקיימו השנה בהשראת עולי הרגע שנהגו לעלות לבית המקדש שבירושלים בחג הסוכות. במשחק חווייתי, הכולל משימות מאתגרות, יחשוף בפני המשתתפים את סודות החג, בדרכם לעזור לעולה הרגל למצוא את ארבעת המינים, המסתתרים בתערוכת הסוכות הגדולה בעולם.

 • לילות קסומים בסוכות - סיורי עששיות

  בסיור חוויתי ומודרך לאור עששיות, נצא עם שקיעת החמה לכיוון תערוכת הסוכות הייחודית בעולם ולאזור גינת ארבעת המינים. במהלך הסיור נלמד על סממני החג וגם נחזה בשקיעת החמה, נאזין לקולות האחרונים כשהיום דועך ולרחשי בעלי החיים המתעוררים בלילה! עוד נלמד על שלל סוכות שונות ומשונות, על משחקים משפחתיים של ימי קדם (ואפילו נכין אחד) ולסיום נתפנק בתה צמחים מרענן.

 • פתיחת קורס - מסע שורשים

  מסע שורשים הינו קורס שנתי בן 10 מפגשים
  הכוללים הרצאות, סיורי ליקוט וסדנאות בישול שטח בשמורת טבע ע"פ מתכונים ששוחזרו מתוך מקורות יהודיים קדומים.

נובמבר

 • השתלמות תו תקן - חנוכה – חג האור 

  ג' כלסו, יום ה' - מדריכה: אביבית שוויקי

  פארק  נאות קדומים שוכן בלב אזור מודיעין – מולדת החשמונאים. נספר את סיפור חנוכה המתחיל בכפר חקלאי על שלל מתקניו החקלאיים, נמשיך בבריחה למערות שיש בשפע באזור זה,  ונבין את חשיבותה של צוואת מתתיהו גם לתקופתנו. כחלק מסמלי החג, נכיר את עץ הזית שהוא סמל לאור גם בנופו וגם בשמנו וכן את תכונותיו, שימושיו והסיפורים הקשורים בו ונתנסה במסיק זיתים והפקת שמן בשיטות שונות.

דצמבר

 • השתלמות תו תקן - מתודות שונות בהדרכת מקורות ישראל      

  ז' טבת,  יום ג' - מדריך:  זיו בר-אל        

  מחסום הזמן והשפה מקשה על הבנת מקורות ישראל אצל רבים מהמבקרים בנאות-קדומים.

  בסיור ובסדנה נכיר ונתנסה בכלים מתודיים המסייעים להבנת מקורות אלו, ביניהם : סיפור, הצגה, שיר, הפעלות ומשחקים שונים ועוד.

לחצו להשארת פרטים >>