חוגגים בר ובת מצווה בפארק נאות קדומים, שמורת טבע במרכז הארץ

בת ובר מצווה
בפארק נאות קדומים

בר ובת מצווה בפארק נאות קדומים

חגיגות בני מצווה – אפשר גם אחרת!

פארק נאות קדומים מזמין אתכם, בני המצווה, לחגוג  בצורה מקורית וחווייתית
עם בני המשפחה או בני הכיתה באירוע ייחודי שכולו בטבע.

מחפשים דרך ייחודית לציין את הגעת הילדים לגיל מצווה?
יש לנו חלופה יצירתית וחינוכית במחיר נוח ושפוי –
סיור ערכי וחוויתי עם ערך מוסף לכל המשפחה וגם לחברים מהכיתה.

בפארק נאות קדומים, הממוקם כחמש דקות ממודיעין וכעשרים דקות מת"א, תוכלו לחגוג עם בני המצווה בדרך ייחודית ובלתי נשכחת!  סיור ערכי לבחירתכם בשביליו הקסומים של פארק נאות קדומים, שמורת טבע ייחודית במרכז הארץ' המתאים למשפחות ולחברי הכיתה.

מיועד לבנות ובני המצווה שמחפשים דרך מקורית ושונה לציין את המאורע ורוצים לחוות חוויה ארצישראלית ולא שגרתית יחד עם האנשים הקרובים אליהם. יחד נבנה את האירוע המתאים לכם, למשפחה ולחברים – מתאים לקהל חילוני ודתי.

מה הפעילות כוללת?
🌿סיור לבחירתכם, במשך כשעתיים וחצי.
🌿שיחת הכנה עם בן או בת המצווה, בה נחשוב יחד על פעילות בהתאמה אישית כמו שילוב השם, תכונות, חידות אישיות.
🌿בנוסף נתאים את הפעילות לאוכלוסיית המוזמנים.
🌿את הסיור ניתן לקיים עם בני המשפחה ו/או חברים לכיתה.
🌿ניתן לשלב עלייה לתורה בטבע.
🌿אפשרות לקייטרינג – "עץ האלה" (כשרות רבנות חבל מודיעין/מהדרין).

פעילויות לבר/ בת מצווה:

שורשים:

חיבור אל השורשים החקלאיים והרוחניים של עמנו בארץ ישראל  … "ואספת דגנך ותירושך ויצהרך".

 • מלאכות הגורן – "ואספת דגנך.." –   הלחם, כמזון, פרנסה וחיים בעת העתיקה. ביקור בגורן או בטחנת הקמח ותחרות טחינת חיטה באבני רחיים ואפיית לחם.
 • תרגיל העול – "ונתתי מטר ארצכם בעתו" (דברים יא יד) –תחרות בשאיבת מים צוותית ונשיאת הדליים בעול, באחד ממתקני המים הפזורים בפארק (בור מים, בורג ארכימדס, גלגל אנטיליה), תלמד על נטילת אחריות, שיתוף פעולה, עזרה הדדית ועוד.
 • הפקת שמן זית – "זית רענן…" – עץ הזית ושמן הזית בסמליות ובשימושים. נתחרה בהפקת שמן מזיתים (בעונת המסיק- בין סוכות לחנוכה).

 

זר עצות:

נכיר את עולמם הייחודי של הצמחים, ונלמד מהם עצות טובות להתנהגות ולבחירת דרך חיים נכונה.

 • ארז ואזוב – בין הצמחים נכיר את האזוב המסמל ענווה ולעומתו הארז המסמל גאווה. נכתוש אזוב ונכין תבלין.
 • כתיבה בקולמוסים – "לעולם יהיה אדם רק כקנה" – צמח הקנה ילמד אותנו את חשיבות הגמישות ואורך רוח בחיים. נתנסה בכתיבה בקולמוסים עשויים מקנה. ניתן לשלב כתיבת ברכות לבן/ת המצווה.
 • גת קדומה –נשמע על תהליך ייצור היין בעת העתיקה, ונבין מדוע נאמר: "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". ניתן לשלב עם הרמת כוסית וברכות (המשפחה תביא תירושים וכוסיות).
פעילויות המתאימות לבת מצווה:

חכמת נשים:

בין נופי צומח נשרטט את דיוקנן של נשים ייחודיות שעשו היסטוריה ונתנסה במלאכות בהן עסקו.

 • בור המים – נבקר בבור מים, נתנסה באחת המלאכות החשובות של נשים בעת הקדומה, ונזכיר מפגשים ליד מקורות המים כדוגמת משה וציפורה, יעקב ורחל ורבקה ועבד אברהם.
 • קלי – החטיף המקראי – נבקר בגורן, זירת התרחשות של מגילת רות ומקום המפגש המרגש בין בעז ורות "וַתֵּשֶׁב מִצַּד הַקּוֹצְרִים וַיִּצְבָּט לָהּ קָלִי" (רות ב' י"ד). נספר את סיפורה של המואביה שדבקה בחמותה, שהפגינה רעות, נדיבות, חכמה ואסרטיביות. נכין ונטעם קלי (מאכל גרעיני חיטה קלויים).
 • סירוק וטווית חוטי צמר – "וְהִנֵּה רָחֵל בִּתּוֹ בָּאָה עִם הַצֹּאן" (בראשית כ"ט, ו') – נבקר בעדר צאן ונתוודע אל עולמן של רועות הצאן בעת הקדומה.
 • בשמים – איפור ובשמים העסיקו את האדם בתקופה הקדומה כשם שזה קורה היום. נספר על מגוון הבשמים בהם השתמשו ביניהם ההדס ממנו נלמד על שגשוג והצלחה. נכין שקיות ריח מצמחי בושם.

* לבחירתכם 3 פעילויות מהמוצע.
* ישנם מתקנים חקלאיים אשר נבקר בהם ונסביר ללא פעילות.

 

פעילויות מיוחדות (בתוספת תשלום):

 • מנהיגות – פעילויות בסגנון O.D.T בטבע. במהלך היום עוברים הצעירים מספר תחנות שמנחות אותם להתבונן בעצמם ובחברתם ויחד עם זאת להפנות מבט אל הטבע ואל מורשת העבר.
  תרגיל קליעה בחץ וקשת – " כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים" (תהילים קכ"ז, ד) – תרגיל קבוצתי של קליעה למטרה בחץ וקשת המלמד כיצד מציבים מטרה בחיים ואיך מגיעים אליה.
  ללמוד מנהיגות מהרועים – " קַח אֶת הַמַּטֶּה וְהַקְהֵל אֶת הָעֵדָה…" (במדבר כ', ח') – הנהגת עדר צאן קבוצתית מנקודה לנקודה מלמדת עבודת צוות, רגישות לאחר ולשונה, הקשבה אמיתית.
 • מסע דרך התפילין והמזוזה – פגישה עם סופר סת"ם –  שיכיר לנו את כלי עבודתו ויפתח בפנינו את התפילין וספר התורה ויספר על משמעותם במורשת היהודית.
 • ניווט "מחפשים את המטמון" – משחק שטח, שבמהלכו עוברים המשתתפים בין נופי השמורה המקסימים ומוצאים תחנות עם משימות שונות, תחנות הפעלה וגם כתבי חידה מתחום התוכן של נאות קדומים ושל החוגג. במהלך הניווט ניתן לשזור משחק "מחפשים את המטמון", שבו מילים המפוזרות בין התחנות בכתב רגיל או בכתב סתרים, משלימות משפט מסוים.

הפעילות מתבצעת בהתאמה אישית מלאה, על פי צרכי הלקוח ובקשותיו. שום ידע מוקדם לא נדרש מן המשתתפים, לא כושר גופני או כל הכנה אחרת.

פרטים נוספים:

 • משך הסיור כשעתיים וחצי.
 • ניתן להגיע לסיור הכנה עם בן/ בת המצווה, בו תיסגר פעילות בהתאמה אישית (שילוב שמו ותכונותיו, התאמה לאוכלוסיית המוזמנים ואף אפשרות לשלב את החוגג בהדרכה באחת התחנות וכד').
 • ניתן להזמין קייטרינג ("עץ האלה", כשר). 
לחצו להשארת פרטים >>