סיורי קיץ למשפחות בפארק נאות קדומים - סיור עששיות, ניווט לילה, קבלת שבת ועוד

סדנאות וסיורים בקיץ למבוגרים

קיץ של חוויות לכל המשפחה!

סיורים וסדנאות לבוגרים לימי הקיץ החמים🌞💦

סיורים וסדנאות למבוגרים (18+) בשמורת טבע מרהיבה במרכז הארץ.
יש לרכוש כרטיסים מראש

פארק נאות קדומים מזמין אתכם ליהנות מפעילויות המותאמות לכל המשפחה במלך חודשי הקיץ, יולי – אוגוסט. הפארק ממוקם באזור חבל מודיעין, רק 5 דקות ממודיעין עם שפע חניה, אזורי פיקניק מוצלים, מתקני שתיה ועוד. לפרטים על פעילות הקיץ למשפחות וילדים לחצו כאן 

הפעילויות יתקיימו אחה"צ ובערב, בין הפעיליות: סדנת צמחי מרפא, סיור מיוחד לכבוד יום האהבה וסדנה קולינארית בעקבות הטעמים הנשכחים של המאכלים הישראליים.

 

 

 

סדנה ייחודית, בה נלמד על הצמחים ששימשו את החברה המסורתית (וכיום) לרפואה ומזור, נשמע על מסורות, פולקלור וסיפורי עם  ונלמד על שיטות לקטיף וייבוש צמחים להפקה ביתית. בסיום נטעם חליטת צמחים טעימה ונכין ביחד משחה שימושית.

משחר ההיסטוריה חיפש האדם שיטות לשמור על בריאותו ולרפא את עצמו והצמחים שמשו כאחד הכלים העיקריים למטרה זו. בדרך של ניסוי וטעיה התגלו השפעות שונות של הצמחים על גוף האדם ובמשך אלפי שנה התפתח תחום הידע של רפואת הצמחים.

בסיור אחה"צ נטייל בשבילי נאות קדומים ונתמקד בצמחייה ששמשה בחברה המסורתית ובימינו לרפואה ומזור. הסיור יתמקד במסורות, פולקלור ובסיפורי העם שנקשרו בצמח, בוטניקה של הצמח, שמנים ארומטיים המופקים מהצמח והשימושים הרפואיים שנעשו בו בעבר וכיום. נלמד על צמחים כגון;   מרווה, רוזמרין, חרדל, שומר, פיגם, טיון דביר, אזוב ועוד.

בנוסף נלמד על שיטות קטיף ושיטות לייבוש צמחים ולהפקה ביתית. נטעם חליטת צמחים טעימה ונכין יחד משחה שימושית אותה נמלא בצנצנת מתנה.

 • הסיור יתקיים ביום ג' ה-14.7.20 (כ"ב תמוז ­­תש"ף).
 • נפגשים בשעה 17:30 לסיור של שעתיים וחצי.
 • מחיר משתתף: 75 ₪ (הסיור למשתתפים מעל גיל 18).

 

 

נשארו 4 כרטיסים אחרונים
יש לכם תוכניות לט"ו באב? 🌹 אתם מוזמנים לחוויה רומנטית ומיוחדת לכבוד חג האהבה – הזדמנות לצאת לסיור ערב קיצי על רקע נופי הטבע של פארק נאות קדומים.
יחד נצא לסיור בין כרמי הגפן והזית, במהלכו תשמעו סיפורי אהבה בימי קדם שנחבאו בין דפי המקורות; סיפורי אהבה סוחפים ומרגשים עד דמעות וגם על אהבה נכזבת. את הסיפורים המרתקים יעבירו המדריכים המקצועיים שלנו שיובלי אתכם למסע בעקבות האהבה על רקע שבילי נאות קדומים הקסומה. הצטרפו אלינו לערב של אהבה. הסיור מלווה בקטעי שירה עברית ומוזיקה.
 • הסיור יתקיים ביום ג' ה-4.8.20 (י"ד אב תש"ף).
 • נפגשים בשעה 18:00 לסיור של עד שעתיים וחצי.
 • מומלץ להגיע עם מי שאוהבים וגם נעליים נוחות להליכה קלילה.
 • מחיר משתתף: 50 ₪ (הסיור למשתתפים מעל גיל 18).

 

 

נותרו מקומות אחרונים

סיור קולינארי בעקבות הטעמים והריחות של האוכל הישראלי המקורי עם ד"ר טובה דיקשטיין, חוקרת השולחן הארץ ישראלי הקדום, במהלך הסיור נכין טעימות ממתכונים שנמצאו במקורות.

אלפיים שנה היה עם ישראל בגלות ונדמה שהאוכל הישראלי אבד, אבל הוא עדין חי בין דפי המקורות העתיקים, בממצאים הארכאולוגיים והבוטנים ובמאכלי עמים ועדות.

בסיור קולינארי בעקבות הטעמים והריחות של האוכל הישראלי המקורי נשמע מה הן אותן אשישות שבקשה הנערה המאוהבת בשיר השירים והיכן מצאו את יין הרקח שבקשה להשקות בו את אהובה? מהו סוד המתכון שקיבל הנביא יחזקאל מאלוהים ומה היו ניקודים שהפילו את יהושע בפח. במהלך הסיור מכינים טעימות מהתנ"ך – אשישות וצפיחית בדבש.

 • הסיור יתקיים ביום ג' ה-25.8.20 | ה' אלול תש"ף
 • נפגשים בשעה 17:30 לסיור של שעתיים וחצי.
 • מומלץ לבוא עם נעליים נוחות להליכה.
 • עלות משתתף 75 ₪ (הסיור למשתתפים מעל גיל 18).

 

 

לפרטים נוספים: נאות קדומים 08-9770770 

המקום פועל ע"פ הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול, לפרטים נוספים לחצו כאן
ביטולים – ניתן לבטל עד 24 שעות לפני מועד הפעילות (לקבלת זיכוי מלא, ביטול לאחר המועד לא יזוכה).

 

 

 

לחצו להשארת פרטים >>