מסע בזמן בעקבות נשים שהעזו - סיור מיוחד לכבוד יום האישה בפארק נאות קדומים

מסע בזמן בעקבות נשים שהעזו

בעקבות נשים שהעזו 👩‍🦰 💪

סיור בטבע בעקבות נשות התנ"ך - מיוחד לכבוד יום האישה הבינלאומי

יום שישי ה-20.3.20 | כ"ד אדר תש"ף | 9:00-12:00
הסיור בהדרכתה של ד"ר אביבית שוויקי
מספר המקומות מוגבל!

הרבה לפני התנועה הפמיניסטית ומעמד האישה היו נשים גדולות מהחיים:
נועזות, רגישות, קשובות ואחראיות, דמויות מרתקות שסיפורן מאז מאיר אל תוך עצמנו.
כיצד הצליחו נשות המקרא מתוך המרחב הביתי המסוגר, ובחברה גברית – פטריארכלית להשפיע ולהיכתב בדפי ספר הספרים וכיצד נראו חייהן?
נאיר את דמותן של גיבורות המקרא, מספר דמויות נשיות שחרף התנאים קמו ועשו מעשה לא מקובל, אמיץ ופורץ דרך, ההולך כנגד המוסכמות המקובלות, והצליחו.

בסיור נדגיש את הבחירות שעשו נשים אלו, תוך השוואה לבחירות שנשים נדרשות להם בימינו.

סיור בעקבות נשים שהעזו 

בסיור מודרך ונעים בשבילי פארק נאות-קדומים, נשמע את סיפוריהן של כמה מהנשים החזקות והבולטות בין דפי התנ"ך ונחשף אל עולמן האישי דרך עולם הטבע:

  • מפגש עם צמח הצלף יוביל לסיפורן של בנות צלפחד – אחוות חמש אחיות, בשיעור מדהים על מחאה חברתית פמיניסטית שהעיזו והובילו לשינוי בחקיקה של אותה תקופה ולתקדים משפטי.
  • בגורן הממוקמת בין שדות הדגן, יסופר על חברות אמיצה בין נשים. אומץ הלב, התעוזה, והנחישות של רות המואביה (שעל שמה מגילה שלמה בתנ"ך). על אף פתיחה אומללה לחיים חדשים בעיר בית לחם, מתוך האובדן תוך כדי מסירות, צניעות ואהבה הלכה אל הלא נודע והשיגה את מבוקשה.
  • בבור מים עתיק 'נכיר' את רבקה אמנו שהייתה דעתנית ונחושה כבר מגיל צעיר, ובעלת ראיה עתידית. היא שהכתיבה את הכתרתו של יעקב לאב האומה.
  • ליד עץ התמר הרואה למרחוק, נשתאה אל מול עצמתה של תמר שהעזה על אף תכתיבי חברה נוקשים שלא עצרו בעדה ועליה נאמר "היה ליבה כלב הארי".
  • בסמוך לצמחי הבושם השתולים בפארק, נשמע על סודות הטיפוח והקוסמטיקה, שהייתה חשובה כאז כן היום לאישה להתחבב על בעלה. הייתה זו נחלתן של נשים רבות בתקופת התנ"ך.
יום האישה

הסיור יתקיים ביום שישי 20.3.2020, כ"ד באדר תש"ף.

יציאה לסיור בשעה 9:00. משך הסיור כשלוש שעות

מחיר: 35 ש"ח *מוגבל ל-50 א.נשים בלבד*

 

לחצו להשארת פרטים >>