יום עיון לזכרו של נגה הראובני מייסד נאות קדומים כולל סיור

"רַק עֵץ אֲשֶׁר תֵּדַע" - יום עיון לזכר נגה הראובני

"רַק עֵץ אֲשֶׁר תֵּדַע" - יום עיון לזכר נגה הראובני

על עצים ועל אנשים

העץ או האילן מלווה את האדם משחר ימי בראשית, העץ מהווה בסיס לקיומנו הפיסי ובמידה רבה גם הערכי-תרבותי.
ביום זה נפגוש בכמה היבטים המלווים את העץ ומשמעותו;

יום עיון נאות קדומים

שימו לב – ההרשמה ליום העיון נסגרה
יום עיון הבא יתקיים במאי – פרטים בהמשך 

יום העיון השנתי – תש"ף לזכרו של נגה הראובני, מייסד נאות קדומים, אשר יום הולדתו חל בט"ו בשבט יתקיים בכ"ו שבט (21.2.20) בנאות קדומים. 

ביום זה נפגוש בכמה היבטים המלווים את העץ ומשמעותו;

את יום העיון נפתח, כהרגלנו, במפגש על כוס קפה, ולאחריו, יצאו כמה סיורים מודרכים בידי המדריכים הבכירים של נאות קדומים ברחבי השמורה. בסיור (קל ונוח) נפגוש מבחר צמחים ועצים המופיעים במקורות היהודיים ובעזרתם נעורר סיפורים, משלים ומדרשים המשקפים עד כמה היו אבותינו קשורים אל האילנות ועד כמה הכירו כל תכונה ופרט אינטימי בהם, עד כדי שהשכילו להשתמש בצמח לא רק לשימושים פיסיים שונים, אלא מתוך הכרות קרובה השכילו גם ללמוד מן הצמחים סמל ומשל לחיי העם והאדם כפרט.

 

בתום הסיור והפסקת התארגנות קלה ניפגש במליאה ב"אוהל אברהם" ולאחר דברי פתיחה וזיכרון לכבודו של נגה הראובני יחל רצף של ארבע הרצאות:

האגרונום ישראל גלון, פקיד היערות לשעבר במשרד החקלאות ירצה על סיפורם של עצים היסטוריים בלווי תמונות בהרצאתו: עצים מספרים – מסע בעקבות עצים היסטוריים.

סלמאן אבו רוקון – איש שמורות הטבע והגנים לשעבר, המשמש היום כיו"ר עמותת הכיפה הדרוזית, יספר על מעמדו של העץ בתרבות הדרוזית, על ערכם האקולוגי של העצים  ויתייחס להשתקמות עצים לאחר שריפה בהרצאתו: "העץ – עולם ומלואו שלא יגמר לעולם".

מיכל קאופמן, מדריכה ותיקה בנאות קדומים ואוהבת ספרות ושירה, אותם היא שוזרת בסיוריה בנופי השמורה, תיתן זווית ייחודית על הזיקה שבין הספרות לעולם הצומח, בהרצאתה: ״הריני מסתכל באילן…״.

ד"ר שרה'לה אורן מדריכה בכירה בנאות קדומים תדבר על חורש ויער ומה שבניהם בהרצאה "אָז יְרַנְּנוּ כָּל עֲצֵי יָעַר" (תהילים צ"ו י"ב).

 

לו"ז:

8:30 – התכנסות

9:00 – יציאה לסיור בשמורה

10:45 – הרצאות

יום העיון צפוי להסתיים בשעה 13.00

 

הציבור מוזמן – יש לאשר השתתפות (ללא תשלום) בטל. 08-9770787 או במייל info@n-k.org.il

 

 

לחצו להשארת פרטים >>