דברי מנכ"ל נאות קדומים - שמורת טבע נאות קדומים

דברי מנכ"ל נאות קדומים

"זכיתי להיות השליח בעת הזו!"

מנשה סמירה - אגרת מנכ"ל

קיבלתי על עצמי את תפקיד מנכ"ל נאות קדומים והובלת המקום לצמרות ופסגות כיאה וכנאה למרחב בו צומחים לתפארת כ – 2,500 מיני צמחים ועצי ארץ ישראל המספרים את הסיפור שלנו כעם.

נאות קדומים – חוויה קסומה ארץ ישראלית המעמיקה את שורשינו במורשת העם והארץ, מלבבת ומרעננת את הנפש ורוח האדם (במיוחד בעת הזו לאחר המגיפה) ומרחיבה את האופקים של צמאי דעת, סקרנים ואנשים טובים.

אני חש התרוממות רוח בהובלת החזון והתוכניות של המקום אשר מייסדו נגה הראובני ז"ל הקימו בשנת 1965 והיה ראוי ביותר לפרס ישראל על הרעיון ומימושו (ואכן זכה בו יחד עם צוות המקום בשנת 1994 ובצדק!).

נאות קדומים הינה הציור, התמונה, האיור, החוויה, המראה והתחושה של סיפורי התנ"ך וימי קדם ושל מורשתם של מייסדי האומה. למעשה כאן ניתן להבין כיצד התרבות החקלאית והחומרית של אבותינו אשר עברו ממצב של רועים ונודדים לתושבי קבע החיים מאדמתם ומקיימים את חייהם ותרבותם בארץ ישראל, עיצבה את המסורת, השתלבה באמונה וביססה את תרבות ישראל.

כאן בנאות קדומים, בעזרת ההתנסות והמעשה במלאכת הקיום של אבותינו, נשפר את המיומנויות והכישורים של צוותי עבודה, ניהול והוראה וכן של הפרט, במסגרת פעילות מנהיגות מותאמת, מגבשת ומלהיבה. בכך נחבר בין יסודות העבר, לצרכי השעה וההווה ונסייע לגיבוש חזון של מנהלות ומנהלים, מפקדות ומפקדים, מחנכים ומחנכות ושל ההנהגות העתידיות.

כאן בנאות קדומים נדון ונחכים מגדולי החכמים ודברי המחלוקת של רבותינו (לשם שמיים) הנשקפים מהנופים, מהטבע, מהגנים הבוטניים, משחזור מתקני הקיום והחקלאות, בריכות המים וההרמוניה בין המסורת, המצוות, האמונה ואורח החיים בימים ההם, תוך העמדתם כנגד ימינו אלה.

כאן בנאות קדומים נפגשים כל חלקי העם, כל שבטיו בנחת, ברוגע, בכיף, תחת הגפן והתאנה, אפופי השראה כפי שאמרו לי קבוצת מבקרים: "המקום מוציא את הדברים הטובים מהאנשים וזה אדיר".

עוד אספר שמצאתי כאן צוות מוכשר, עתיר ידע, עם סגנון הדרכה מרתק. הצוות הניהולי, המקצועי, המנהלי והשירותי סובל מחולשה אחת ענקית – "אהבת נאות קדומים" – אהבת יחידה שזה הרבה מעבר לגאוות יחידה וכל זה מוטמע בדברי הטעם "ובממתקים" ההדרכתיים של הצוות.

יש לנו תפקיד עצום: להטמיע את המסרים והרעיונות של חיזוק השורשים, אהבת הטבע, הקשר לארץ, היחס לחברה ולכלל, שיפור יכולות וכישורים באמצעות המתנה הנפלאה שהורישו המייסדים למדינת ישראל – נאות קדומים.

נעשה זאת למען עתיד החברה הישראלית שחייבת להיות יפה, טובה, איכותית, רגישה ומקבלת, ממקום זה עבור כולם.נ.ב. אנו מחכים לכם בסיורים עצמאיים, קבוצות מודרכות, פעילות עממית, תלמידים, מורות, מנהלות, מדריכים, מורי דרך, הנהגות, פוליטיקאים ואנשי ציבור, עובדי אדמה ואנשי התיישבות, תושבי העיר והכפר תיירים ואורחים, אוהבי אדם, טבע, נוף ומורשת, שרוצים עתיד שלם ומלא תקווה.

שלכם,
מנשה סמירה, מנכ"ל פארק נאות קדומים.

לחצו להשארת פרטים >>