"חכמת נשים בנתה ביתה" – תכנית מיוחדת לבנות מצווה

הן פקחיות, אמיצות, מדינאיות, שופטות. הן רחמניות, יפות, ערמומיות.
בין נופי צומח, בעלי-חיים ומתקנים חקלאיים נשרטט את דיוקנן של נשים ייחודיות שעשו היסטוריה. נחבר את הצומח לאופיין, למעשיהן ונלמד על המלאכות שהיו באחריותן.

משך הפעילות: שלוש וחצי שעות
מתאים לכתות: ו' – ז'
העונה המומלצת: כל השנה

 


"וַתֵּרֶד הָעַיְנָה וַתְּמַלֵּא כַדָּהּ וַתָּעַל" – נבקר בבור מים , נתנסה באחת המלאכות החשובות של נשים בעת הקדומה, ונזכיר מפגשים ליד מקורות המים כדוגמת משה וציפורה , יעקב ורחל ורבקה ועבד אברהם.

 

"וַתֵּשֶׁב מִצַּד הַקּוֹצְרִים וַיִּצְבָּט לָהּ קָלִי" - נבקר בגורן , זירת התרחשות של מגילת רות ומקום המפגש המרגש בין בעז ורות , נספר את סיפורה של המואביה שדבקה בחמותה, שהפגינה רעות ונדיבות וגם חכמה ואסרטיביות.

  • הכנת קלי

"אָרִיתִי מוֹרִי עִם בְּשָׂמִי" – איפור ובשמים העסיקו את הנערות בתקופה הקדומה כשם שזה קורה היום. נספר על מגוון הבשמים בהן השתמשו הנשים וכן על איפור.

  • הכנת שקיות ריח או בקבוקוני בושם
  • עיטור ("קעקוע") חינה

"וְהִנֵּה רָחֵל בִּתּוֹ בָּאָה עִם הַצֹּאן" - נבקר בעדר צאן ונתוודע אל עולמן של רועות הצאן בעת הקדומה.

  • סירוק וטווית צמר

"עוּרִי עוּרִי דְּבוֹרָה" – דבורה מנהיגה חברתית ומדינית, חריגה לתקופתה. סיפורה של דבורה ואישיותה המיוחדת על רקע תקופתה. מדוע ישבה דווקא מתחת לעץ תמר? יחודו של העץ בהקבלה לדמותה.

  • הכנת מקלעות תמרים וטעימת דבש תמרים.

"תְּבֹרַךְ מִנָּשִׁים יָעֵל אֵשֶׁת חֶבֶר הַקֵּינִי" - נאיר את דמותה של יעל, אישה אמיצה שבזכותה הסתיימה המלחמה בניצחון. על חיי הנוודים בעת העתיקה. חביצת חמאה וטעימות.

  • אירוח באהל וחביצת חמאה*
        * (באחריות הקבוצה להביא 2 ככרות לחם ו - 2 קופסאות שמנת מתוקה – 38%)

 

*ניתן לבחור שלוש פעילויות מתוך המוצעות

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד